Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Skierniewicach

Wystawa „200 lat Szczepień Ochronnych”

Utworzono dnia 03.10.2019

Państwowa Inspekcja Sanitarna w Skierniewicach zaprasza do obejrzenia wystawy „200 lat Szczepień Ochronnych”, która będzie dostępna w dniach od 03 do 15 października 2019 roku, w Muzeum Historycznym Skierniewic ul. Stefana Batorego 64 J.

200 lat Szczepień Ochronnych - plakatWystawa opowiada o historii szczepień w Polsce i na świecie, o pierwszych metodach i próbach szczepień, opisuje najgroźniejsze choroby zakaźne. Wystawa ma zwrócić uwagę na potrzebę prowadzenia szczepień ochronnych, które są jak dotąd najskuteczniejszym narzędziem zwalczania chorób zakaźnych. Zaniechanie programu szczepień ochronnych i spadek liczby zaszczepionych do poziomu poniżej 85% negatywnie wpłynie na odporność całej populacji i może doprowadzić do powrotu chorób zakaźnych, które były dotychczas skutecznie zwalczane. Dlatego ważne jest dążenie do zwiększenia liczby osób zaszczepionych.

Mając na uwadze zwiększenie zaufania społeczeństwa do działań na rzecz profilaktyki chorób zakaźnych oraz podniesienie poziomu wiedzy w zakresie umiejętności zapobiegania chorobom zakaźnym poprzez szczepienia ochronne serdecznie zapraszamy na odwiedzenie tej interesującej wystawy.

Link do promocji zdrowia

Ważne informacje

Koronawirus ważne informacje
Informacje o odrze
Link do filmów
Szczepienia ochronne
Ostrzeżenia publiczne dotyczące żywności
Serwis kąpieliskowy
Komunikaty dla rolników
Informacje dla producentów i sprzedawców żywności

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 1003

W poprzednim tygodniu: 1712

W tym miesiącu: 504

W poprzednim miesiącu: 6937

Wszystkich: 67536