Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Skierniewicach

Koronawirus

Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia oraz na oficjalnej stronie rządowej:
Główny Inspektor Sanitarny
Koronawirus: informacje i zalecenia
Koronawirus: pytania i odpowiedzi
Mapa zarażeń koronawirusem

Sytuacja epidemiologiczna dotycząca koronawirusa SARS-CoV-2/ COVID 19:
powiat miasta Skierniewice i powiat skierniewicki
województwo łódzkie

AKTUALNOŚCI:

Komunikaty przedstawiające sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu skierniewickiego.

Utworzono dnia 24.03.2020

Sytuacja epidemiologiczna na terenie powiatu miasta Skierniewice i powiatu skierniewickiego, związana z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.

czytaj dalej na temat: Komunikaty przedstawiające sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu skierniewickiego.

Punkt pobierania wymazów typu drive-thru

Utworzono dnia 07.05.2020

Od dnia dzisiejszego, na terenie Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego przy ulicy Kozietulskiego 30 w Skierniewicach, rozpoczął działalność punkt pobierania wymazów typu drive-thru. Wymazy w kierunku wirusa SARS-CoV-2 pobierane są przez odpowiednio zabezpieczony personel medyczny, bez konieczności wysiadania z auta.

czytaj dalej na temat: Punkt pobierania wymazów typu drive-thru

Opinia PZH - dezynfekcja pomieszczeń biurowych poprzez ozonowanie i skuteczności powyższej metody w zwalczaniu SARS-CoV-2.

Utworzono dnia 10.04.2020
Dezynfekcja pomieszczeń biurowych poprzez ozonowanie i skuteczności powyższej metody w zwalczaniu SARS-CoV-2 Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny uprzejmie informuje, że w obecnej szczególnej sytuacji epidemicznej i szybkim szerzeniu się zakażeń SARS-CoV-2 procedurę dezynfekcji pomieszczeń biurowych ozonem uważa za akceptowalną, jednak wyłącznie w warunkach rygorystycznej kontroli i nadzorowania tego procesu. Dotyczy to stężeń ozonu w powietrzu pomieszczenia w trakcie zabiegu i przed oddaniem pomieszczenia do ponownego użytkowania oraz właściwej ochrony pracowników, zarówno przeprowadzających ozonowanie, jak osób wykonujących pracę w pomieszczeniach poddawanych ozonowaniu.
czytaj dalej na temat: Opinia PZH - dezynfekcja pomieszczeń biurowych poprzez ozonowanie i skuteczności powyższej metody w zwalczaniu SARS-CoV-2.

Informacja dla pracodawców

Utworzono dnia 10.04.2020
Informacja Łódzkiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego dla pracodawców w związku z występowaniem na terenie kraju koronawirusa SARS-CoV-2.
czytaj dalej na temat: Informacja dla pracodawców

Komunikat nr 3 Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Skierniewicach

Utworzono dnia 08.04.2020
Mając na uwadze podjęte czynności związane ze zwalczaniem zakażenia, zapobieganiem rozprzestrzenianiu się, profilaktyką oraz zwalczaniem skutków choroby wywołanej wirusem SARS-CoV-2, a także ogłoszony na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stan epidemii, Państwowy Powiatowy...
czytaj dalej na temat: Komunikat nr 3 Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Skierniewicach

Sprawdź, czy masz objawy COVID-19

Utworzono dnia 08.04.2020

Krótki wywiad, który pomoże ocenić ryzyko zakażenia. Wywiad ma charakter wyłącznie informacyjny.

czytaj dalej na temat: Sprawdź, czy masz objawy COVID-19