Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Skierniewicach

PROMOCJA ZDROWIA

Działalność oświatowo-zdrowotna

AKTUALNOŚCI:

Październik miesiącem walki z rakiem piersi

Utworzono dnia 16.10.2020

Październik to miesiąc walki z rakiem piersi, dlatego jak co roku chcemy zwrócić uwagę Pań na konieczność wykonywania badań profilaktycznych.

czytaj dalej na temat: Październik miesiącem walki z rakiem piersi

Światowy Dzień Bezpieczeństwa Żywności

Utworzono dnia 05.06.2020

7 czerwca 2020 roku po raz drugi obchodzimy Światowy Dzień Bezpieczeństwa Żywności (WFSD). 
WHO  we współpracy z Organizacją Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) wspomaga wysiłki państw członkowskich w obchodach Światowego Dnia Bezpieczeństwa Żywności,  prowadząc m.in. kampanię pod hasłem „Bezpieczeństwo żywności, sprawa każdego”.

czytaj dalej na temat: Światowy Dzień Bezpieczeństwa Żywności

Światowy Dzień bez Tytoniu

Utworzono dnia 29.05.2020

31 maja 2020 r. obchodzimy Światowy Dzień bez Tytoniu. Został on ustanowiony przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) w 1988 roku. Coroczne obchody mają za zadanie informować społeczeństwo o zagrożeniach związanych z używaniem tytoniu, praktykach biznesowych firm tytoniowych, o tym, co WHO robi, aby walczyć z epidemią tytoniu oraz o tym, co ludzie na całym świecie mogą zrobić, aby domagać się swojego prawa do zdrowia i zdrowego trybu życia oraz do ochrony przyszłych pokoleń.

czytaj dalej na temat: Światowy Dzień bez Tytoniu

Światowy Dzień Zdrowia

Utworzono dnia 07.04.2020

Przypadający 7 kwietnia Światowy Dzień Zdrowia w tym roku będzie obchodzony w cieniu szalejącej na świecie pandemii koronawirusa. Nikt nie ma wątpliwości, jak olbrzymi jest wkład medyków, którzy walczą z nią niemal bez wytchnienia, każdego dnia ryzykując własnym zdrowiem i życiem. Dlatego warto oddać im hołd 7 kwietnia, w Światowym Dniu Zdrowia, który jest ich świętem.

czytaj dalej na temat: Światowy Dzień Zdrowia

Światowy Dzień Walki z Rakiem

Utworzono dnia 04.02.2020

We wtorek 4 lutego obchodzimy XX Światowy Dzień Walki z Rakiem 2020.
​Z tej okazji Ministerstwo Zdrowia pragnie przypomnieć, jak ważne w zapobieganiu chorobom nowotworowym jest wykonywanie badań profilaktycznych.

czytaj dalej na temat: Światowy Dzień Walki z Rakiem

Szkoła wolna od używek

Utworzono dnia 03.02.2020

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół średnich do wzięcia udziału w IV edycji konkursu „Szkoła wolna od używek”, którego organizatorem jest  Główny Inspektor Sanitarny.
Konkurs jest wydarzeniem ogólnopolskim, a jego głównym celem konkursu jest aktywna promocja i edukacja w zakresie profilaktyki przeciwdziałania uzależnieniom od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych wśród młodzieży szkół ponadpodstawowych. 

czytaj dalej na temat: Szkoła wolna od używek